Чи можна поєднувати вологе харчування зі смаколиками?
Обговорення такої теми, як харчування домашніх улюбленців, часто перетворюється на досить жорстке протистояння між відповідальними петбаді. Одні наполягають лише на сухому раціоні, інші впевнено поєднують сухий корм із вологим, хтось продовжує експериментувати з натуральними продуктами…
Але ж як правильно годувати пухнастика, щоб він був здоровим і щасливим? Що треба пам’ятати про ласощі для тварин? Зараз ми розповімо, як створити збалансовану дієту для вашого котика та безпечно поєднувати всі смачні для нього страви.
Як правильно годувати кота сухим і вологим кормом?
Перше, що треба пам’ятати про пухнастика, — він хижак. Незважаючи на солодкий носик і м’які лапки, його раціон повинен складатися переважно з білків тваринного походження. І сухий, і вологий корми можуть забезпечити вашому улюбленцю достатню кількість поживних речовин. Однак кожен із них має унікальні переваги, які потрібно враховувати, вибираючи харчування.
-
Сухий корм.
Сухі крокети зручні у зберіганні та користуванні, ніж вологий корм. Коти їх люблять за різноманітні смаки та хрустку текстуру, що корисна для підтримки чистоти та здоров’я зубів.
Недолік сухого корму — невеликий вміст вологи (приблизно 10%). Він може не забезпечити належну гідратацію, особливо для тварин, які вживають мало питної води.
-
Вологий корм.
Головна перевага вологого корму — високий вміст очищеної якісної питної води (близько 70–80%). Він більше схожий на природний котячий раціон, оскільки коти в дикій природі отримують більше рідини зі своєї здобичі.
Вологий корм сприяє гідратації, легше пережовується та допомагає запобігати проблемам із сечовипусканням і нирками.
-
Чи можна поєднувати сухий і вологий корм?
Так! Багато ветеринарів рекомендують комбінувати у щоденному раціоні сухий і вологий корми.
Разом вони забезпечують організм кота необхідною кількістю поживних речовин і вологи, підтримуючи ідеальний баланс для досягнення здорового та активного довголіття.
Норми годування для котів: що корисно знати?
Як правильно годувати кота сухим і вологим кормом? Обов’язково враховуйте такі фактори, як вік, вага, рівень активності та загальний стан здоров’я улюбленця.
-
Рівень активності. Кошенятам і дуже активним домашнім або вуличним котам потрібно більше калорій, ніж компаньйонам зі спокійним темпераментом і літнім тваринам.
-
Контроль ваги. Котам із надлишковою вагою та ожирінням потрібні контрольовані порції сухого та вологого корму, а також достатня гідратація.
Рекомендації для годування сухими кормами
Кількість сухого корму, потрібного вашому улюбленцю, залежить від марки та рекомендацій на упаковці. Чому так? Справа в тому, що корми різних брендів мають різну калорійність. Більшість виробників розміщують на упаковці спеціальні таблиці з денною нормою корму відповідно до ваги та стадії життя тварини.
Усе, що вам треба, — дотримуватися зазначених рекомендацій на упаковці. Відміряні порції ви можете розподіляти протягом дня так, як того потребує вихованець: давайте його двічі на день уранці та ввечері або залишайте в мисці протягом дня, якщо котик не схильний до переїдання.
Обов’язково поєднуйте сухий корм із достатньою кількістю питної води, щоб забезпечити належну гідратацію.
Рекомендації для годування вологими кормами
Норми вологого корму для котів виробник вказує на упаковці. Вони визначаються індивідуально, відповідно до їхньої ваги, рівня активності та стану здоров’я.
Будь-який вологий корм слід давати за розкладом, зазвичай 2–3 рази на день. Пам’ятайте, що він швидко псується: якщо котик не доїв усю порцію, приберіть залишки з миски.
Комбіноване годування (сухий + вологий корм)
Чимало котобатьків поєднують сухий і вологий корми, щоб урізноманітнити раціон і забезпечити своїм улюбленцям оптимальну гідратацію.
Як комбінувати різні типи корму? Ключове правило — не змішувати їх разом! Ви можете пропонувати котикам вологий корм двічі на день (уранці та ввечері), а між цими прийомами давати невелику порцію сухого корму відповідно до рекомендацій годування на упаковці.
Як давати ласощі в поєднанні з сухим і вологим кормом?
Ще один спосіб подарувати улюбленцю цікавий гастрономічний досвід — додати в раціон ласощі. Емоції, які отримує пухнастик від смаколиків, а ви — від задоволення пухнастика, неможливо переоцінити!
Як годувати кота ласощами?
-
Зберігайте баланс. Частування мають доповнювати звичайний прийом їжі, а не бути його заміною.
-
Вибирайте ласощі високої якості. Віддавайте перевагу смаколикам з натуральних інгредієнтів, які не містять штучних ароматизаторів, барвників чи надмірної кількості вуглеводів.
-
Експериментуйте з формами. Пропонуйте улюбленцю ласощі з різноманітною текстурою — хрусткі, вологі, кремові тощо. Це допоможе йому отримати новий досвід і задовольнити природні інстинкти.
Варіанти подачі смаколиків
Незалежно від того, який тип корму є основою раціону вашої кішки, ласощі стануть додатковим джерелом поживних речовин і яскравих вражень. Зверніть увагу, що їх можна використовувати по-різному:
-
Як доповнення до сухого корму. Додайте невелику кількість смаколика будь-якої консистенції до гранул, щоб підсилити їхній смак і зацікавити найвибагливіших пухнастиків.
-
Як нагороду за тренування чи чемну поведінку. Частування можуть стати своєрідною мотивацією для чотирилапого друга та позитивним підкріпленням його досягнень.
-
Як «прикриття» для ліків. Ніхто не любить медикаменти, але кремові ласощі допоможуть їх замаскувати та зменшити стрес від процесу лікування.
-
Як котячий лимонад або морозиво. У спеку улюбленці не зможуть встояти перед освіжаючими напоями з м’ясним або рибним смаком і замороженими кремовими снеками.
З турботою про найдорожчих
Смачна та корисна їжа — один із універсальних способів продемонструвати свою любов чотирилапому другу. Завдяки інноваціям і нескінченній фантазії виробників сучасні котики мають можливість харчуватися максимально збалансовано та відповідно до природних інстинктів.